קלתאה מקויאנה | פלנט איט

 7 סיבות להכניס צמחים למשרד

לבני אדם רצון מולד להיות קשורים לטבע, מה שמדענים מכנים ‘ביופיליה’.

לרוע המזל, המרחבים שאנו מבלים בהם את רוב זמננו – מקומות העבודה שלנו – נוטים להיפטר מהקשר שלהם לסביבה הטבעית והצומחת.
מחקרים הראו שלהוספת צמחייה לסביבת העבודה יכולה להיות השפעה חיובית ענקית עבור העובדים וארגוניהם (כן גם לאלו שעובדים מהבית).

אז להלן שבע סיבות מדוע עליכם להשקיע בכמה צמחים לשולחן העבודה שלכם:

.

 
 

 

 
 

1. הם עוזרים להגדיל פרודוקטיביות

פריון העובדים קופץ ב -15% כאשר לסביבת העבודה מתווסף אפילו רק קומץ עציצים, כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת אקסטר משנת 2014. הוספת צמח אחד לכל מ"ר שיפרה את תפקוד הזיכרון ועזרה לעובדים להשיג ציונים גבוהים יותר במבחנים בסיסיים אחרים, אמר החוקר ד"ר כריס נייט.

"מה שהיה חשוב הוא שכולם יכלו לראות צמח מהשולחן שלהם," אמר נייט ל"גרדיאן". "אם אתה עובד בסביבה שבה יש משהו שיעשה אותך מעורב פסיכולוגית, אתה מאושר ועובד טוב יותר."

.

 
קרוטון | פלנט איט
קן הציפור

2. הם עוזרים להפחית מתח

מחקר שנערך בשנת 2010 על ידי האוניברסיטה הטכנולוגית החדשה בסידני מצא ירידה משמעותית ברמות הלחץ בקרב עובדים, כאשר צמחים הוכנסו לסביבת העבודה שלהם.

התוצאות כללו ירידה מדווחת של 37% במתח וחרדה (!) ; ירידה של 58% בדיכאון או בהרגשת דכדוך (!!); ירידה של 44% בכעס ובעוינות והפחתה של 38% בעייפות (!!!).

למרות שגודל המדגם של המחקר היה קטן, החוקרים סיכמו: "מחקר זה מראה שאפילו צמח אחד בכל סביבת עבודה יכול לספק עלייה גדולה מאוד ברוח הצוות, וכך לקדם את הרווחה והביצועים."

 

3. הם עוזרים בהפחתת שיעורי המחלה וההיעדרות

דו"ח המרחב האנושי לשנת 2015, שבחן 7,600 עובדי משרדים ב -16 מדינות, מצא שלכמעט שני שלישים (58%) מהעובדים אין צמחים חיים בסביבת העבודה שלהם.

עובדים שסביבות העבודה שלהם שילבו אלמנטים טבעיים, דיווחו על ציון רווחה גבוה ב -15% וציון תפוקה גבוה יותר ב -6% לעומת עובדים שמשרדיהם לא כללו אלמנטים כאלה.

מחקר קטן שנערך על ידי האוניברסיטה החקלאית בנורבגיה בשנות התשעים מצא כי הכנסת צמחים למשרד קשורה לירידה של 25% בסימפטומים של בריאות לקויה, כולל עייפות, בעיות ריכוז, עור יבש וגירוי האף והעיניים.

עיצוץ פנים משרדי | פלנט איט
פיקוס כינורי בעציץ פריז לבן מפוספס | XL | פלנט איט

4. הם הופכים את סביבת העבודה לאטרקטיבית יותר עבור מועמדים לעבודה

סר קרי קופר, פרופסור לפסיכולוגיה ארגונית, התייחס לדו"ח המרחב האנושי לשנת 2015 עם שחרורו, ואמר: "היתרונות של עיצוב בהשראת הטבע, המכונה תכנון ביופילי, צוברים ראיות בקצב מהיר. כשמסתכלים על תמונת מצב של סביבות עבודה גלובליות, כמעט לאחד מכל חמישה אנשים אין אלמנטים טבעיים בסביבת העבודה שלהם, ובאופן מדאיג, לכמעט 50% מהעובדים אין אור טבעי.

עם זאת, שליש מאיתנו אומר שעיצוב מקום העבודה ישפיע על ההחלטה שלנו להצטרף לחברה. יש כאן פער גדול שמרמז על עיצוב מקום העבודה כגורם מכריע".

5. הם מנקים את האוויר

בעוד שבני אדם זקוקים לחמצן כדי לשרוד, צמחים סופגים גז שאיננו זקוקים לו – פחמן דו חמצני – ומשלבים אותו עם מים ואור כדי לייצר אנרגיה בתהליך שנקרא פוטוסינתזה.

בשנות השמונים גילו מדענים בנאס”א כי צמחים מיומנים בהסרת כימיקלים כמו בנזן, טריכלורוטילן ופורמלדהיד מהאוויר, מה שהופך את האוויר שאנו נושמים לנקי יותר.

מחקר שנערך לאחרונה בראשות ד”ר פרייזר טורפי, מנהל קבוצת מחקר צמחי הבית ואיכות הסביבה באוניברסיטה הטכנולוגית של סידני , מצא כי צמחי בית יכולים לסייע בהפחתת רמות דו תחמוצת הפחמן בכ -10% במשרדים הממוזגים, ובכ -25% בבניינים ללא מיזוג אוויר.

6. הם עוזרים להפחתת רעשים

על ידי ספיגת צלילים ורעשים, צמחים עוזרים להפחית את ההשפעות מסיחות הדעת של פטפוט משרדי המתרחש ברקע. מיקום של צמחים גדולים יותר, במקומות מרובים בקצוות ובפינות החדר, מוביל ליתרון המתואר, כפי שעולה ממאמר של צמד חוקרים מאוניברסיטת דרום לונדון ב -1995.

7. הם יכולים להגביר את היצירתיות

בדו”ח המרחב האנושי לשנת 2015 נמצא שעובדים שמשרדיהם כללו אלמנטים טבעיים קיבלו ציון הגבוה יותר ב -15% בכל הנוגע ליצירתיות, לעומת עובדים שמשרדיהם לא כללו אלמנטים כאלה.

תיאוריית שיקום הקשב מעלה כי התבוננות בטבע יכולה להכניס את המוח למצב עיבוד שונה מבדרך כלל, לגרום לעובדים להרגיש רגועים יותר ובעלי יכולת ריכוז גבוהה יותר.

 

אז אילו צמחים הכי יתאימו לסביבה משרדית?
מכיוון שעליכם לקחת בחשבון מגבלות כמו אור יום ותדירות השקייה, אספנו לכם את הצמחים שיתאמיו בדיוק למשימה – ממש כאן.

עוד שאלות? אנחנו ממש כאן💚

 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *