• Plant it

איך להיות הורים טובים לצמחים יפים: 5 שלבים להכנסת הטבע הביתה

עודכן: 14 ביולי 2019


גם אתם שמתם לב לבייבי בום עכשווי בגידול צמחים וטיפוח עציצים? הפיד שלכם מלא בתמונות של חללים מגניבים עם תוספת של עלים ירוקים מציצים מכלים מעוצבים? ובכן, גידול צמחי בית הוא תחביב ממכר ואופנתי, וכמו רוב התחביבים שלנו הוא עשוי להפוך אותנו למאושרים ואף יצירתיים יותר. הכנסת צמחים הביתה מוסיפה צבעים ומרקמים חדשים ומעניינים, משפרת את איכות האוויר בבית, ומספקת חומר מעולה לשיחות חולין כשמגיעים אורחים הביתה. אם טרם אימצתם לכם בייבי ירוק, ריכזנו עבורכם חמישה שלבים מהותיים שיעזרו לכם להכניס קצת טבע הביתה ואפילו ליהנות מתהליך הצמיחה.

 

1. בחירת הצמח המתאים לכם

היי, פה זה לא טינדר! לפני שאתם ניגשים להחליט איזה צמחים מתאימים לכם, כדאי שתקחו בחשבון מספר גורמים שיעזרו לכם לבחור את האחד/ת המיועד/ת.

בין אם אתם עסוקים מאוד במהלך השבוע או שקצת משעמם ובא לכם להתעסק בצמחים מהבוקר עד הערב, תוכלו תמיד לבחור את הצמח שיהנה מכם בצורה הטובה ביותר; בחרו בזה שידע להכיל את מה שיש לכם לתת.

גורם נוסף וחשוב הוא שילוב הצמח בעיצוב הבית או המשרד, אחרי הכל הצמחים נכנסים אלינו הביתה גם כדי להוסיף טוויסט עיצובי חי ונושם שיישאר איתנו לאורך זמן.

בחרו את האחד שעושה לכם פרפרים בבטן. תנו לו כבוד. וגם שם.2. בחירת העציץ המתאים

זכרו שבשונה מצמחים שחיים בטבע, צמחי בית חיים בעציצים פרטיים והם מוגבלים במקום. בחירת העציץ המתאים עשויה להיות גורם מכריע שמשפיע ישירות על איכות החיים ועל חיות הצמח. וכן, גם על הזרימה שלו עם השטיח החדש שלכם.


שימו לב שגודל העציץ שאתם בוחרים מתאים לגודל הצמח שלכם. כלל אצבע - על קוטר העציץ להיות לא גדול מפי 1.5 מקוטר בית השורשים של הצמח.


3. מיקום

בבחירת הצמח המתאים שאלו את עצמכם ״האם הצמח שאנחנו אוהבים יתאים למקום שבו נרצה למקם אותו בבית?״ אנחנו מבינים שעציץ חדש יסגור לכם נהדר את הפינה הריקה בין השולחן לארון, אבל האם יהיה לו נוח שם לאורך זמן? אנחנו ממליצים להתייחס לשני גורמים מרכזיים שיעזרו לכם להחליט האם השותף החדש יהנה בבית החדש שלו; אור וקרינה.


לפני שאתם ניגשים לבחור את הצמח כדאי שתבחנו את כיווני האור בבית שלכם, חלון דרומי יספק המון אור וקרינה ישירה, חלונות הפונים למערב/מזרח יהיו מוארים מאד אך ללא שמש ישירה וחלון צפוני יספק קרינה חלשה יחסית. רוב צמחי הבית אוהבים הרבה אור אך ללא שמש ישירה.


*מצאתם פינה מושלמת עם קצת יותר מידי קרינה? אתם בעלי הבית ויכולים לשלוט ברמת הקרינה שמגיעה לצמח באמצעות וילון יפה או הרחקת הצמח מהחלון.4. פחות (מים) זה יותר

תמיד עדיף להשקות את צמחי הבית קצת פחות ממה שהם צריכים מאשר להטביע אותם במים. הרבה מים עשויים לגרום לריקבון בבית השורשים ולמוות מוקדם של הצמחים אז השתדלו לא להיצמד לתזמוני השקיה קבועים והשקו את הצמחים רק כשאתם מרגישים שהם צריכים מים. בדקו האם האדמה בעציץ לחה באמצעות האצבע. אם כן - הצמח שלכם מסודר לעת עתה.


5. שמרו על יציבות

שמרו על סביבת הצמח יציבה ככל הניתן. כמונו, גם הצמחים לא אוהבים שינויים קיצוניים מידי. נסו לשמור על טווח טמפרטורות שבין 18 ל- 25 מעלות ונסו להרחיק את הצמחים מתנורי חימום או מזגנים.


רוצים להיות הורים לצמחים? בואו!


1,153 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול